Jak czyścimy armaturę w kuchni i łazience?

łazienka

Jak wiadomo, łazienka jest takim miejscem w całym domu, które bardzo często trzeba dokładnie myć. A to wszystko za sprawą używania wody, środków myjących, które tworzą zacieki oraz zwykłej wilgotności. Co ciekawe, musimy zatem użyć specjalistycznych środków, które poradzą sobie z nadmiarem kamienia i innych, gromadzących się zanieczyszczeń. W jaki sposób zatem czyścimy łazienkę?

Środki chemiczne

Do łazienki przeznaczone są oczywiście środku typowe do czyszczenia powierzchni sanitarnych. Zakupimy je w każdym sklepie na tzw. dziale z chemią gospodarczą, jeśli takowy tam istnieje. Co ciekawe, środki te są zwykle dosyć mocne, już po pierwszym przetarciu gąbką baterii umywalkowej wysokiej, czy baterii bezciśnieniowej lub innej łazienkowej armatury, urządzenie będzie lśniąco czyste! Choć środki te są zwykle przyjazne skórze ludzkiej, u niektórych mogą powodować alergie. Warto w takim przypadku skorzystać z naturalnych preparatów.

Naturalne środki do mycia łazienki

Naturalne środki do czyszczenia łazienki zakupimy w sklepach z chemią bio. Mają one zwykle bardzo naturalne składy, jednak przeznaczone są do częstszego mycia. Łatwo się nimi myje, np. baterie ścienne wannowe z Trent Armatury, ale także te innych producentów. Co ciekawe, możemy także spróbować skorzystać z całkowicie naturalnych środków czyszczących, czyli domowych.

W domowy sposób czyścimy armaturę bardzo sprawnie i skutecznie. Wykorzystujemy do tego głównie ocet, sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Możemy stworzyć tzw. papkę z sody i octu i nałożyć, np. na fragmenty pokryte kamieniem lub wymieszać ocet z kwaskiem cytrynowym i w ten sposób czyścić, np. baterię umywalkową kaskadową lub też krany do łazienek. Pamiętajmy, aby oczywiście korzystać tylko z urządzeń os sprawdzonych producentów, wtedy z pewnością o wiele lepiej będzie nam się czyściło krany i inne urządzenia sanitarne, gdyż ich powłoka będzie trwalsza. Jeśli szukamy sprawdzonych produktów, możemy zajrzeć na stronę: https://vigourpolska.pl/, tak z pewnością znajdziemy najbardziej odpowiadającą nam armaturę nie tylko do łazienki, ale i do kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *