Jak urządzić małą łazienkę?

łazienka

Mała łazienka to często zmora mieszkań w bloku, choć coraz częściej także domków jednorodzinnych. Budując niewielki dom dla jednej rodziny, często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób urządzić poszczególne pokoje, nie przywiązujemy tak wagi do samej łazienki, w efekcie mamy pomieszczenie zwykle niewielkie. Nie ma jednak powodu do niepokoju, czy załamanie się, z powodzeniem można urządzić niewielką łazienkę tak, że sąsiedzi i przybyli goście będą nam zazdrościć! Jak zatem podejść do tematu?

Jak zaprojektować niewielką łazienkę?

Przede wszystkim musimy przemyśleć dokładnie, jak ma wyglądać nasza łazienka. Dlatego warto w tym wypadku zdecydować się na skorzystanie z usług projektanta lub architekta. Z pewnością będziemy musieli zamontować prysznic. W przypadku małej łazienki dobrze jest postawić na prysznic z głębokim brodzikiem. Brodzik sprawdzi się zapewne wtedy, gdy będziemy chcieli wykąpać naszego maluszka lub przeprać ubrania. Dobrze jest również postawić na jasne, a najlepiej białe ściany, białe kafelki i spore lustro. Elementy te będą sprawiały wrażenie, że pomieszczenie jest dużo większe! Warto na coś takiego się zdecydować, dzięki temu optycznie nasza łazienka będzie „większa”.

Baterie do łazienek małych

Ważny jest także dobór armatury. Warto postawić na urządzenia sanitarne jasne, srebrne, które również nie będą sprawiały wrażenia „przytłaczającego”. W tego typu pomieszczeniach warto postawić na baterie 4 otworową, która skumuluje potrzebne urządzenia, m.in. deszczownicę, zwykły kran, itd. Możemy postawić zatem na baterię wannową 4 otworową lub na baterię wannową 3 otworową, w zależności od preferencji. W małych łazienkach stawia się również na armaturę ścienną, np. baterię łazienkową ścienną.

Oczywiście, warto postawić na urządzenia od profesjonalistów i renomowanych producentów. Dlatego dobrze jest zajrzeć na stronę: https://vigourpolska.pl/, tam z pewnością znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które przypadną nam do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *