Jakie wybrać baterie do łazienki?

łazienka

Armatura sanitarna, czy inaczej łazienkowa jest trochę takką biżuterią łazienki. Warto, by była ona dobrze dobrana, ale także przykuwająca uwagę. Stąd można mówić o pięknych, połyskujących bateriach do łazienki, w kolorze srebrnym, złotych, czarnym. Baterie kojarzą się niejako z elegancją, to dzięki nim proste łazienki, wyposażone w zwyczajne urządzenia stają się pomieszczeniami wręcz ekskluzywnymi.

Ewolucja łazienki

Łazienka w polskiej tradycji naprawdę ewoluowała. Od prostego pomieszczenia, które było poza domem i stanowiło mini barak w ustronnym miejscu, do pomieszczenia najlepiej urządzonego w całym domu. Tak jest w obecnych czasach, że mocno skupiamy się na urządzeniu łazienki, dobraniu odpowiednich kolorów ścian, dodatków i wreszcie armatury.

Rodzaje baterii

Najczęściej spotykamy się nadal z funkcjonalnymi bateriami natynkowymi, które umieszczane są na ścianie, łatwo także wymienia się je na nowe urządzenia, gdyż dostęp jest bardzo łatwy do nich. Bateria podtynkowa wannowa natomiast jest urządzeniem, które schowane jest wewnątrz ściany. Liczne rury oraz reszta armatury jest pod tynkiem, jak sama nazwa wskazuje. Tego typu baterie wymienia się trudniej, gdyż konieczny jest kompleksowy remont. Jeśli jednak zdecydujemy się na baterię podtynkową, warto wyposażyć w nią całą łazienkę, czyli również kupić baterię podtynkową umywalkową, czy ogólnie baterie ścienne podtynkowe, w zależności od preferencji.

W nowoczesnej łazience bardzo dużą popularnością cieszą się fantazyjne baterie wannowe, np. bateria wannowa kaskada. Nie dość, że ma naprawdę fantazyjny i nowoczesny wygląd, to sprawdza się świetnie, woda spływa w formie kaskady, stąd ta nazwa. Oczywiście warto również przemyśleć fakt zakupu odpowiednich sprzętów, dlatego dobrze jest sprawdzić propozycje od najlepszych. Jeśli szukamy sprawdzonej, ale i nowoczesnej armatury, warto zajrzeć na: https://vigourpolska.pl/, tam z pewnością znajdziemy zarówno baterie umywalkowe stojące, jak i np. rozety do baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *